⚠ 11.2023: Сайт знаходиться в стані перебудови. Можливо тимчасове порушення функціонування.

Порівняння якості зображення, при підключенні LCD телевізора з фізичною роздільною здатністтю 1080p (1920x1080@60) через інтерфейси HDMI, DVI, VGA, S-Video, Component, Composit

Serhii Krushnevych


Маю можливість порівняти різні інтерфейси передачі зображення - зроблю порівняння якості картинки!
Детальніше, про цифрові та аналогові інтерефейси передачі зображення можна ознайомитись на Wikipedia: HDMI, DVI, VGA (D-SUB), S-Video, Component (Конпонентний, Y-Pb-Pr), Composit (композитний), SCART. Ці входи є і на моєму телевізорі. Логічно було б відразу підключити через HDMI-HDMI (тим більше, що тут і звук йде в цифрі по цьому кабелю, і немає перетворень цифра-аналог-цифра), але коли виникає питання про ціну кабелю довжиною в 7-10 метрів виникають думки про альтернативні варіанти (на момент написання статті). Тим більше, що моя відеокарта не має HDMI, тому підключати доведеться за допомогою DVI-HDMI (DVI та HDMI електрично сумісні, але мають різну форму роз'єму і додаткові можливості, тому перехід HDMI-DVI виконується за допомогою пасивного перехідника).

Порівняння зображення під час підключення через аналогові входи/виходи

Аналоговий композитний (Composite)

Почнемо зі старого доброго композиту. Композит являє собою відеосигнал, в якому змішані всі дані про відеосигнал (колірна складова, малі та кадрові синхроімпульси). Для підключення достатньо одного коаксіального кабелю.

Фото штекеру композит!

У налаштуваннях відеокарти доступна роздільна здатність лише 720х576 у стандарті PAL. ТБ прийняв сигнал без вагань, але картинка виявилася помітно розмита внаслідок розтягування 720х576 до 1920х1080. Розмитість чітко видно на відстані, як в 1 метр, так і в 2 метри.

Підключення через композит Підключення через композит


Аналоговий компонентний (Component)

Далі телевізор був підключений через компонентний. Тут потрібні вже 3 окремих коаксіальні кабелі.

Підключення через компонент

Як і в першому випадку ТБ відразу прийняв картинку. При компонентному підключенні відеокарта вже дозволила виставити вищу роздільну здатність - 1920х1080. Але тут, мабуть, підвів виробник телевізора (хоча може й відеокарта винна). Справа в тому, що на екрані телевізора картинка опинилася обрізана з обох боків і потім розтягнута на весь екран. В результаті зображення не встановилося "крапка в крапку" і з'явилися артефакти масштабування. Погравшись з налаштуваннями ТБ я зміг трохи знизити величину обрізки, але до кінця прибрати я її не зміг :(. Якщо дивитися відео (без дрібного) контрастного тексту), то артефакти добре помітні на відстані до 1 метра. На більшій дистанції потрібно вже спеціально вдивлятися у картинку.

Підключення через компонент. Картинка Підключення через компонент. Картинка Підключення через компонент. Картинка


Аналоговий VGA

Наступним стало підключення через класичний аналоговий VGA D-SUB роз'єм.

Роз'єм VGA D-SUB

Тут теж не виникло проблем із розпізнаванням сигналу. Після встановлення роздільної здатності в 1920х1080 телевізор автоматично виконав автопідстроювання під сигнал і зображення стало точно крапка в крапку. Картинка чітка, без будь-яких артефактів та шлейфів на контрастних об'єктів, помітних на відстанні 1 м. Звісно, якщо добре придивлятись, то з відстанні в 20 см можна видивитись якісь окремі артефакти подвійного перетворення зображення та передачі його через кабель довжиною 1.5 метри.

Картинка терез VGA D-SUB Картинка через VGA D-SUB


Цифрові DVI, HDMI

Тут мені пощастило і я знайшов недорогий DVI-HDMI кабель завдовжки 10 метрів.

DVI-HDMI кабель завдовжки 10 метрів

Єдиний істотний недолік цього кабелю - багато гуми навколо HDMI-роз'єму, що збільшує його товщину практично вчетверо! Довелося знову брати дриль та значно збільшувати прохідні отвори через меблі, щоб прокласти кабель максимально непомітно.

Після з'єднання телевізора та комп'ютера за допомогою цього DVI-HDMI кабелю я був сильно здивований, виявивши, що якість картинки залишилася як у компонентного варіанту підключення: картинка була обрізана по краях і розтягнута, відповідно "піксель у піксель" не влучав. Рішення знайшлося у абсолютно несподіваному для мене місці. У налаштуваннях телевізора я знайшов функцію "редагування назви входу", встановив "Комп'ютер" і картинка стала "піксель у піксель". ТБ був встановлений у потрібне місце і тільки тут в мене виникла ідея! Цілком можливо, у разі компонентного підключення, можна було б також вказати, що джерелом є комп'ютер і я зміг би отримати картинку піксель в піксель!

Фото я не показую, тому що вона нічим не відрізняється від тієї, яка була через VGA. Погіршення якості картинки при переході з цифрового HDMI на аналоговий VGA можна помітити тільки при дуже уважному і довгому розгляді з відстані менше 20 сантиметрів на тестових картинках. Але ж по телевізору ми не тестові картинки дивимося, а там де є плавний градієнт - різницю взагалі знайти неможливо (звичайно, якщо саме залізо задовільної якості!)

Опубліковано

Оновлено 11.10.2023


Serhii K Home Page (c) 2003-2023
(SKNewVersion)