Для спрощення своєї навігації по жвавому мегаполісу я придбав простий китайський GPS-навігатор. Зрадівши попупці, я почав його всебічно вивчати, адже це не просто навігатор, а передусім планшетний комп'ютер із сенсорним екраном під керуванням WinCE 5. Це означає, що на нього можна встановити і додаткове програмне забезпечення.
Але утіха тривала не довго, коли я взяв його на роботу та пришнурив там через mini-USB роз'єм я втратив один контакт. Контакт був зім'ятий і впресований углиб роз'єму. Ну що робити? Розкривати! Для розтину я взяв стару кредитну картку, у якої один кут заточив під гострим кутом. Їм я пройшовся по периметру корпусу навігатора і трохи розсунув половинки. Вставивши в щілину, що утворилася, товстіший край кредитки я пройшовся по колу і розділив навігатор на дві половинки.
Далі трохи розсунувши половинки корпусу слід від'єднати шлейф дисплея. Для цього потрібно пластикову скобу з боку шлейфу підчепити та повернути, після цього шлейф легко виймається.
Щоб не перегрівати плату феном я відпаяв потужним паяльником лапки mini-USB роз'єму, для цього розігрів місце з'єднання і вставив у щілину лезо від безпечної бритви.
З боку контактів відпаював вже феном. Отже роз'єм витягнутий, з коробки дістається новий ... і тут мене чекало розчарування! Я придивився уважніше і зрозумів, що штатний роз'єм не стандартний, він встановлюється у виріз друкованої плати, а не зверху плати, як типові.
Можна встановити і стандартний (по майданчиках він підходить), але тоді не збігатиметься виріз у бічній стінці корпусу. Похід на радіоринок підтвердив моє побоювання - такого роз'єму знайти не вдалося, ремонтники тільки розводили руками і пара підтвердили, що знайти його дуже складно. Найпростіше випаяти з іншого пристрою. Без настрою я приїхав додому ввечері і вирішив впаяти звичайний mini-USB роз'єм, при цьому розширити отвір у корпусі.
A - стандартний (популярний); В - з навігатора
Сказано - зроблено! Новий роз'єм на місці. Отвір розширено!
Акуратно склавши половинки корпусу я переконався у працездатності навігатора та нового mini-USB роз'єму. Розібравши корпус, для міцності я додав термоклею на цей роз'єм. Почав збирати. І тут я натрапив на перші "граблі": на протилежній половинці корпусу, точно над цим mini-USB роз'ємом встановлений мікрофон, який уперся всім своїм тілом. Що робити? Перенести мікрофон. Так як у мене в господарі поки немає жодного телефону з Bluetooth я вирішив просто перенести мікрофон в інше місце і не робити під нього новий отвір у корпусі. Мікрофон переніс, паяльником прибрав посадкове місце під нього. Почав складати і тут наступив на "граблі" №2: в цей злощасний mini-USB роз'єм уперся РК-дисплей навігатора! Переміщувати ще й дисплей я вже не став :).
Звідси висновок: перед тим, як ставити річ, яка не передбачена конструкторами, слід уважно оглянути корпус, проміряти і переконатися, що з протилежного боку нічого не впирається.
Коли я не знайшов на радіоринку потрібного роз'єму, я подумав про альтернативний варіант: намертво припаяти до плати USB кабель, буде навігатор з хвостиком! Адже в авто він завжди підключений до зарядного, а вдома та в автономному режимі з хвостиком можна змиритися. Але вирішив обійтися збільшеною діркою в корпусі. І якби я тоді знав, що він не увійде по висоті – я б одразу впав кабель. Але зараз роз'єм впаяний і укріплений термоклеєм. Завдяки малій жорсткості корпусу мені вдалося зібрати половинки корпусу, залишивши щілину поблизу роз'єму. Поексплутирую GPSнавігатор у такому вигляді.
Невелике зауваження: Коли ви копаєтеся всередині навігатора - відпаяйте акумулятор! Я звик до того, що розбираючи пристрій воно вже позбавлене будь-яких джерел живлення, а тут він усередині. На щастя, коли я випаював роз'єм і прикривав платню фольгою я не влаштував КЗ (чи мене врятував контролер батареї?). Тому краще відпаяти!
Крім того, я звернув увагу на розміри встановленої акумуляторної батареї (Li-ion 850 мА * год) і вільне місце. Можливо в майбутньому я встановлю сюди більш ємну та велику батарею, т.к. зараз в автономному режимі навігатора вистачає на годину - півториПроба заряджання після остаточного складання:
UPD: Пізніше було знайдено потрібний miniUSB-роз'єм на просторах китай-шопів, який і був впаяний замість тимчасового. Корпус закрився штатно.
UPD: Через рік інтенсивної експлуатації почав глючити контролер зарядки батареї і все частіше вимикався (навігатор переходив на живлення від батареї) і під час руху автомобіля батарея все швидше сідала.
На базі мікросхеми-контролера заряду Microchip зробив зовнішній зарядник, на окремій платі. Правда, коли навігатор під лобовим нагрівався сонцем в обід, під час тривалих поїздок трасою, зарядник знижував струм і батарея навігатора повільно починала розряджатись, хоча і вистачало на 4 години руху. В такому вигляді навігатор екплуатувався ще біля 2-3 років і замість штатної магнітоли була встановлена нова з вбудованим навігатором, теж на Windows CE.
Опубліковано:
Оновленно: 05.10.2023
Serhii K Home Page © 2003-2024 |