Ділюсь еволюцією своїх саморобних годинників
До створення годинника мене спонукало необхідність щоразу наводити старий цифровий годинник щоразу, як моргало світло. Конструктивно, цей годинник виконаний на мікроконтролері PIC16F887 (це вдосконалена версія PIC16F877A), який має вбудований RC-генератор, а також входи для роботи з годинниковмим кварцом на 32768 Гц, в тому числі і в стані sleep. Наявність 40 виводів дозволяє безпосередньо керувати 5-ма 7-ми сегментними індикаторами і ще залишаються вільні для інших задач. Годинник живиться від 5В і має 1F іоністор, при пропадані живлення вимикається світлодіодний індикатор, мікроконтролер переходить в режим sleep і в таком стані здатен продовжувати функціонувати біля двох тижнів без скидання поточного часу. Також в годиннику присутній п'єзовипромінювач для програмання музики (запрограмовано кілька мелодій) для двох будильників, які мають функцію не будити у вихідні. Також будильника має світлодіодний індикатор (лінійку) дня тижня і вхід для теомометра DS18B20. Так як це була конструкція вихідного дня і планувалась більше для пізнавальних цілей, то змонтовано все на макетних платах, а пізніше, т.я. корпус мінімальних розмірів під свої задлачі знайти практично неможливо, був зроблений корпус зі шматка оцинкованого металу і передньої панелі з полікарбонату.
Перша версія створена в 2009 році, пізніше було додано датчик температури, збільшена кількість мелодій. Продовжує працювати і в 2024 році. Microchip приділяє увагу генераторам в своїх мікроконтролерах (працюють на любому хламі), та й з кварцевим резонатором пощастило, в результаті годинник на пару хвилин підводжу двічі в рік, коли переводжу на зимовий/літній час.
Детальніше про конструкцію цього годинника за посиланням: Годинник на 7ми сегментних світлодіодних індикаторах
Детальніше про конструкцію цього годинника за посиланням: Годинник з LCD-дисплеєм, приймачем IR пультів дистанційного керування, приставка для ПК
Мої годинники періодично синхронізуються з серевером для отримання поточного часу та погоди. Це можна використати для віддаленого моніторингу наявності електроенергії вдома чи на роботі. Це стало актуально з початком масштабних обстрілів об'єктів енергетичної інфраструктури України російською федерацією, коли світло подавалось на кілька годин з інтервалом в кілька годин.
Давно хотів спробувати погратись з 14-ти сегментними світлодіодними індикаторами, ще 5 років тому придбав і нарешті запустив. Хоч і матричні індикатори мають більше можливостей, сегментні виглядають по своєму.
Опубліковано:
Оновленно: 29.03.2024
Serhii K Home Page © 2003-2024 |