Конвертор сигналів CallerID в "старий" формат сигналів  автоматичного визначника номера


Трохи історії 

Після переходу на цифрову АТС у 2003 році, в мене перестав працювати мій старий і випробуваний в часі супертелефон+автоматичний визначник номера (АВН) "Русь-25с". Телефон працював як і раніше, але перестали визначатись номера абонентів, які дзвонили з цифрових АТС. При дзвінках з аналогових АТС частину номерів АВН коректно визначав. Після нетривалого бродіння по просторам інтернету я знайшов відповідь на своє питання. Цифрові АТС мають трохи інший принцип роботи і послуга видачі абоненту інформації про вхідний дзвінок стала вимикаєма і  як результат - платна. Деякі цифрові АТС можуть видавати сигнали АВН як в старому так і новому, інші лише в новому CallerID. Після дзвінка на АТС в службу підтримки я дуже здивувався, коли мені відповіли, що АВН більше працювати не буде НІКОЛИ!. Я запитав, з приводу стандарту CallerID. На що отримав відповідь "А що це таке?" і категоричну відповідь - "АВН НЕ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ!!!". Мені стало цікаво, чому Укртелеком заборонив використання у сучасних АТС послуги АВН. Служба підтримки відповіла - "Закордоном АВН заборонено!".

Мета помирає останньою

Після спілкування на форумі мені підказали, що послуга може бути активована замовленням будь-якої платної послуги цифрової АТС, так як для роботи АВН повинен бути увімкнена підтримка стандарту DTMF (а він у мене був вимкнений - набір номера в тоновому режимі неможливий).

Було вирішено восени 2004р зайнятись більш докладно цією проблемою. 

Але знаючи, що мій АВН більше не буде визначати номери з цифрових АТС було прийнято рішення розробки конвертора сигналів Caller ID - DTMF/FSK у "старий" формат АВН. Розробляти конструкція було вирішено на базі мікроконтролера PIC16F84A, так як я щойно почав його вивчати. Також була поставлена мета вивчення цього мікроконтролера на реальній задачі.

За роботу!

Проблема перша: як з допомогою мікроконтролера, використовуючи 1 або 2 ноги, генерувати сигнали "старого" АВН?
В результаті пошуків в інтернеті, був знайдений наступний матеріал. На основі цього матеріалу було прийнято рішення генерувати сигнали на двох ногах. Прямокутний сигнал на виході згладжується Т-подібним пасивним фільтром і потім змішується. Була написана наступна програма.


далі - генерація сигналів у форматі зрозумілому вітчизняним АВН

Якщо у Вас будуть пропозиції - прошу!

10.11.2005